Eko surowce – dlaczego je wybieramy?

przedza-e26-jpg-780-420-crop-1454573345-1094961

Czasami zadajecie nam pytanie dlaczego używamy akrylu do produkcji naszych swetrów. Piszecie, że wolicie wełnę, bo jest ciepła, wygodna i naturalna. Jednak my jako miłośnicy zwierząt nie używamy wełny z prostego powodu  – nie chcemy, żeby owce były krzywdzone. Producenci wełny w rażący sposób łamią prawa zwierząt.Kilka tygodni  po urodzeniu, jagniętom przekłuwa się uszy i obcina ogony, a większość samców jest wykastrowanych – wszystko bez znieczulenia. Strzyżenie nie jest wcale lepsze, chodzi tu o szybkość, a nie precyzję, i to często prowadzi do krwawych okaleczeń. Produkcja wełny jest nieodłącznie związana z produkcją mleka, skór i mięsa. Jak każda produkcja zwierzęca wiąże się z eksploatacją zwierząt. Wełna może pochodzić zarówno z żywych strzyżonych owiec, jak i ze zwierząt ubojowych, zabijanych na skóry lub na mięso. W hodowli owiec jagnięta poddawane są kastracji, ich ogony obcina się bez środków znieczulających, a wiele owiec umiera na skutek przedwczesnego strzyżenia.

Głównymi producentami wełny są Australia, Nowa Zelandia i Chiny. Australijska wełna wypiera polską i nawet garnitury szyje się już z wełny australijskiej.

Każdego roku 6,5 miliona owiec, które po ostrzyżeniu są bezużyteczne dla producentów wełny, są eksportowane z Australii na Bliski Wschód. Po 5-dniowej lub dłuższej podróży ciężarówką zostają przeładowane na statki, którymi płyną kilka tygodni. Jeden statek mieści 30 000 do 100 000 owiec umieszczonych nawet na 11 piętrach. Te delikatne zwierzęta całą podróż przebywają w ogromnym ścisku, stojąc we własnych odchodach, jako pożywienie otrzymując suchą paszę, powodującą poważne choroby. Wiele zwierząt umiera z głodu nie mogąc jeść tej paszy, chorują na salmonellozę, padają z wycieńczenia, cierpią z powodu nadmiernego gorąca i braku wentylacji, doznają wielu obrażeń. 31% owiec nie przeżywa podróży.

https://youtu.be/N7nKvgaMEaU

W produkcji swetrów wykorzystujemy przędze najlepszej jakości z certyfikatami UE.  Nasi dostawcy dokładają wszelkich starań, aby udoskonalać procesy produkcyjne a tym samym jakość wyrobów.

Zalety przędz akrylowych :

  • nie gniotą się – włókna są bardzo sprężyste
  • łatwe w pielęgnacji – można prać w wodzie, w miarę szybko schną
  • nie uczulają
  • nie są atakowane przez mole, grzyby czy bakterie
  • są odporne na działanie promieni słonecznych.

11

 

Najlepszym dowodem jakości naszych swetrów są komentarze zadowolenia naszych klientów :

Rewelacyjna jakość produktu i dobry kontakt ze sprzedawcą. Nadiatea 06.12.2016
Ładny, dobrze wykonany produkt, szybka transakcja. Polecam kroofka 30.11.2016
Super swetry, dobra jakość i świetny design. Błyskawiczna przesyłka 🙂 Agata-Olejniczak 12.11.2016
Butik godny polecenia. Miła obsługa, szybka przesyłka i towar bardzo dobrej jakości. Polecam! ElenaVilyaykina 19.10.2016

 

Jest jeszcze jeden powód dlaczego używamy przędz akrylowych-  wolimy owce na łące – nie w postaci wełny w swetrze 🙂

3337803-owca-owce-gory-900-667

Grudzień 27, 2016

POWIĄZANE POSTY